
Szybkie danie dla całej rodziny. Wygodna i prosta propozycja na sycący obiad. Taka zapiekanka z ciągnącym serem na wierzchu sprawdzi się na sobotni posiłek z rodziną. W weekend warto zrobić szybki i sprawdzony pomysł na obiad by móc więcej wolnego czasu spędzić w gronie najbliższych, odpoczywając od pracy. Taki obiad będzie smakował całej rodzinie. Zapiekanka zginie z talerzy w mgnieniu oka. Zapraszam do skorzystania z tego przepisu.
Potrzebujesz
- ponad pół paczki makaronu świderki (ok 300g)
- 1 cukinia
- 200g pieczarek
- mała puszka kukurydzy
- 1 brokuł
- 1 cebula
- 2 ząbki czosnku
- 1 duży filet z kurczaka
- przyprawa gyros lub mix przypraw jakich lubisz
- starty parmezan
- starty żółty ser
- kulka białej mozzarelli
Sos:
- 200 ml śmietanki 30%
- pół szklanki mleka
- 2 serki śmietankowe topione
- 2 łyżki mąki pszennej
- gałka muszkatołowa
- sól i pieprz
Przygotowanie
Makaron ugotuj na pół twardo. Podzielony brokuł na różyczki obgotuj przez chwilę w osolonej wodzie. Filet z kurczaka pokrój ma małe kawałki, dodaj do niego przyprawy i smaż na oliwie. Oddzielnie podmaż na oliwie pokrojoną w kostkę cukinię, posiekane pieczarki i pokrojoną drobno cebulę. Na koniec smażenia dodaj przeciśnięty przez praskę czosnek. Warzywa posól i popieprz do smaku. Makaron wymieszaj z mięsem, warzywami z patelni, ugotowanym brokułem i puszką kukurydzy. Wszystko przełóż do naczynia żaroodpornego.
W garnku roztop masło, następnie dodaj mąkę i wszystko dokładnie wymieszaj. Podsmaż masę przez chwilę, następnie dodaj mleko i śmietankę i wszystko wymieszaj trzepaczką. Dodaj do sosu gałkę muszkatołową, serki topione, sól i pieprz. Podgrzewaj sos i mieszaj cały czas do zgęstnienia sosu. Zapiekankę zalej sosem i wyłóż wierzch mieszanką serów. Zapiecz makaron w 180 stopniach przez ok 15 min, aż zapiekanka się zarumieni z wierzchu. Jeżeli zostanie kawałek zapiekanki z obiadu, możesz ją ponownie podgrzać w piekarniku lub w mikrofalówce. Smacznego!
Jeżeli chcesz spróbować innego pomysłu na zapiekankę zapraszam kliknij w poniższy przycisk.





Zostaw komentarz